ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод»

Код за ЄДРПОУ: 01003414
Телефон: (0365) 2-63-19
e-mail: tomashcz@emitent.net.ua
Юридична адреса: 34240, Рівненська обл., Рокитнівський р-н, смт. Томашгород, вул. Поліська, 7
 
Дата розміщення: 30.04.2014

Річний звіт за 2013 рік

XI. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ); "Томашгородський щебеневий завод" заснований на пiдставi наказу "Головполiссяводбуду" вiд 5 серпня 1975 року за №427 В 1991 роцi, згiдно постанови Верховної Ради України та кабiнету Мiнiстрiв України №227, був переданий Держводгоспу України. Згiдно розпорядження голови районної держадмiнiстрацiї вiд 24.09.1998р. №339 реорганiзований у ВАТ "Томашгородський щебеневий завод". У 2011 роцi на виконання Закону України "Про акцiонернi товариства" ВАТ "Томашгородський щебеневий завод" змiнило свою назву на ПАТ "Томашгородський щебеневий завод". Пiдприємство розробляє родовище "Крута Слобода", розташован в Рiвненськiй обл., Рокитнiвського р-ну в 1,5 км на пiвнiчний захiд вiд станцiї Томашгород, основний вид дiяльностi пiдприємства виготовлення щебеню таких фракцiй 5х20, 20х40, 40х70, вiдсiв. У звiтному перiодi важливих подiй у розвитку товариства (злиття, подiл тощо) не вiдбувалося.
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; Структура пiдприємства цехова. Основнi цехи: - гiрничий цех - займається зняттям розкривних i видобуванням гiрничої маси; - дробильно-сортувальний цех - займається дробленням гiрничої маси на щебiнь; - автотранспортний цех - проводить перевезення гiрничої маси з кар'єру в дробильно-сортувальний цех. Допомiжнi цехи: - механiчна майстерня - проводить всi види ремонту устаткування; - транспортний цех - займається навантаженням готової продукцiї в залiзничнi вагони з подальшою подальшою подачею їх тепловозом ТГМ-0320 на залiзничну станцiю Томашгород. Завод має свої пiд'їзднi автомобiльнi i залiзничнi шляхи, розвинену виробничу базу. В подальшому пiдприємство планує вийти на проектну потужнiсть пiдприємства - 650,0 тис. тонн щебеню в рiк. У звiтному перiодi змiн у органiзацiйнiй структурi емiтента у порiвняннi з попереднiй звiтним перiодом не вiдбувалося.
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; У звiтному перiодi середньооблiкової чисельностi працiвникiв облiкового складу складала 131 особу, середньої численностi позаштатних працiвникiв та осiб, якi працюють за сумiсництвом - немає, працiвникiв, якi працюють на умовах неповного робочого часу(дня,тижня) - немає. Фонд оплати працi у 2012 роцi склав 3928,0 тис. грн., у 2013 роцi -4170,0 тис.грн., тобто у порiвняннi з попереднiм звiтним перiодом збiльшився на 1.09 %. При цьому зменшилась кiлькiсь працюючих у товариствi (2012 рiк- 142 особи). Кадрова програма товариства спрямована на забезпечення вiдповiдного рiвня квалiфiкацiї працiвникiв, що вiдповiдає операцiйним потребам товариства.
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; Асоцiацiя виробникiв нерудних будiвельних матерiалiв України (02140 м.Київ, вул.Гришка, 9)
Асоцiацiя є недержавним, незалежним, добровiльним об'єднанням пiдприємств, що у вiдповiдностi до Господарського кодексу України об'єднує пiдприємства, якi займаються розробкою нерудних копалин, з метою iнформацiйної, консультацiйної, наукової пiдтримки членiв Асоцiацiї, а також для вирiшення спiльних економiчних та соцiальних завдань. Метою дiяльностi Асоцiацiї є представництво iнтересiв членiв асоцiацiї в органах державної влади, забезпеченням зв'язкiв з громадськiстю, розвитку спецiалiзацiї i кооперацiї виробництва, органiзацiї спiльних проектiв на основi об'єднання членами фiнансових та матерiальних ресурсiв для задоволення переважно господарських потреб учасникiв Асоцiацiї, без права втручання в їх виробничу i комерцiйну дiяльнiсть. ПАТ "Томашгородський щебеневий завод" є членом асоцiацiї з 03.01.2008р., реєстр. №007.
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; Спiльна дiяльнiсть - вiдсутня.
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; Пропозицiї щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб протягом звiтного перiоду не надходили.
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); 1. Встановити на пiдприємствi таку облiкову полiтику:
1. Межа суттєвостi при складаннi фiнансової звiтностi 1000 грн.
2. Тривалiсть нормального операцiйного циклу виготовлення продукцiї -251 день в рiк.
3. Нормальна виробнича потужнiсть 520 тис. тонн.
4. Становити такi методи облiку та принципи оцiнки активiв i зобов'язань пiдприємства:
4.1. Основнi засоби, нематерiальнi активи.
4.1.1. Одиницею облiку вважати окремий об'єкт основних засобiв, iнших необоротних матерiальних активiв, нематерiальних активiв.
4.1.2. Групування основних засобiв та нематерiальних активiв в аналiтичному облiку проводити згiдно з Планом рахункiв активiв, капiталу, зобов'язань та господарських операцiй пiдприємства, затвердженим наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 30.11.1999р. № 291 (далi План рахункiв).
4.1.3. У складi малоцiнних необоротних активiв облiковувати об'єкти вартiстю не бiльше 1000 (одна тисяча) грн.. та очiкуваним строком використання (експлуатацiї) бiльше одного року.
4.1.4. Лiквiдацiйну вартiсть об'єктiв основних засобiв та нематерiальних активiв прийняти рiвною нуля.
4.1.5. Амортизацiю об'єктiв основних засобiв нараховувати податковим методом.
4.1.6. Амортизацiю малоцiнних необоротних матерiальних активiв нараховувати методом списання 100% вартостi в першому мiсяцi використання об"єкта.
4.1.7. Амортизацiю нематерiальних активiв здiйснювати податковим методом.
4.2. Запаси.
4.2.1. Одиницею запасiв вважати кожне найменування.
4.2.2. Аналiтичний облiк руху запасiв вiдображати:
- бухгалтерiї - у вiдомостях облiку залишкiв у кiлькiсно-сумовому виразi;
- на складах - у картках складського облiку у кiлькiсному виразi.

4.2.3. Оцiнку вибуття сировини, матерiалiв, напiвфабрикатiв, МШПДнших виробничих запасiв здiйснювати методом" ФIФО, а оцiнку вибуття готової продукцiї здiйснювати за цiнами продажу, обумовлених в договорах або згiдно калькуляцiї,
4.2.4. Спецодяг, виданий пiд звiт працiвникам, облiковувати на особових картках останнiх протягом всього встановленого термiну його використання. Списання спецодягу,виданого пiд звiт, до закiнчення встановлених термiнiв його використання здiйснювати тiльки на пiдставi актiв про його непридатнiсть. Акти здавати в бухгалтерiю вiдповiдно до графiка документообiгу.
4.3. Заборгованiсть та забезпечення.
4.3.1. Резерв сумнiвних боргiв формувати методом застосування абсолютної суми сумнiвної заборгованостi.
4.3.2. Забезпечення на додаткове пенсiйне забезпечення, гарантiйнi зобов'язання, iншi майбутнi витрати i платежi не провадити.
4.3.3. Затвердити систему оплати працi за штатним розкладом для iнженерно-технiчних працiвникiв, службовцiв основного та допомiжного виробництва.
4.4. Доходи i витрати.
4.4.1. Перелiк статей калькулювання виробничої собiвартостi продукцiї:
- прямi матерiальнi витрати;
- прямi витрати на оплату працi;
- iншi прямi витрати;
- змiннi загальновиробничi та постiйнi розподiленi загальновиробничi витрати тощо.
4.4.2. Перелiк змiнних загальновиробничих витрат:
- основна i додаткова заробiтна плата загальновиробничого персоналу та вiдрахування на соцiальнi заходи;
- витрати на електроенергiю для забезпечення технологiчного процесу тощо.
4.4.3. Перелiк постiйних загальновиробничих витрат:
- заробiтна плата та iншi виплати апарату управлiння цехами та дiльницями, а також вiдрахування на соцiальнi заходи;
- витрати на опалення, освiтлення, водопостачання, утримання, охорону виробничих примiщень та iншi послуги;
- амортизацiя основних засобiв загальновиробничого призначення;
- витрати на охорону працi й технiку безпеки;
- витрати на поточний ремонт та технiчне обслуговування основних засобiв загальновиробничого призначення.

4.4.4. Змiннi та постiйнi загальновиробничi витрати розподiляти на об'єкти витрат пропорцiйно обсягу дiяльностi.
4.4.5. Для перерахунку доходiв, витрат i руху грошових коштiв в iноземнiй валютi середньозважений валютний курс не використовувати.
4.4.6. Фiнансовий результат дiяльностi пiдприємства на рахунку 79 "фiнансовi результати" визначати щомiсячно.

У зв"язку iз переходом на МСФЗ Товариство обрало для оцiнки пiсля визнання основних засобiв модель собiвартостi за якою об"єкт основних засобiв облiковується за його собiвартiстю мiнус будь-яка накопичена амортизацiя та будь-якi накопиченi збитки вiд зменшення корисностi.
Величину резерву по сумнiвних боргах по дебiторськiй заборгованостi створювати по дебiторськiй заборгованостi за товари, роботи, послуги методом облiку по термiнах оплати.
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; ПАТ "Томашгородський щебеневий завод" спецiалiзується на виробництвi фракцiйного щебеню. Сировиною для виробництва щебеню є розвiданi запаси гранiтiв та гранодiоритiв дрiбних та середньозернистих, сiрих та розовато-сiрих. Плоза кар'єру складає 36,2 га. Запаси корисних копалин станом на 31.12.2013 року - 112484 тис. метрiв кубiчних. Запаси добуваються вiдкритим способом - шляхом розкривання запасiв, бурiнням свердловин, проведенням вибухових робiт, екскавацiєю породи в автотранспорт i подачею її на переробку та сортування. Розкривнi роботи розробляються екскаватором Е-2503, екскаватором VOLVO Е460 i бульдозером Т-130. Вибуховi роботи виконуються пiдрядником "Украгровибухпром", ним же проводиться руйнування негабариту вибуховим способом. Добута в кар"єрi гiрнича маса нагружається екскаватором ЕКГ-5 в автосамосвалами БеЛАЗ та доставляється в приймальний бункер ДСЦ. За звiтний рiк щебзаводом було видобуто 567081 тона гiрничої маси та вироблено щебеню фракцiйного 381,1 тис. т. Реалiзовано 374,1 тис. т. Реалiзацiя продукцiї в основному проводилась в межах України, Бiлорусi та Литви. Основними ринками збуту є ПрАТ "Луцькавтодор", ТзОВ "Полiсся гранресурс", залiзобетоннi заводи, ПМК, дорожнi органiзацiї. Пiдприємство належить до галузi виробництва будiвельних матерiалiв. Згiдно Сертифiкату якостi сумарна активнiсть природних радiонуклiдiв складає 184,0 за кг, що вiдповiдає вимогам 1 класу будiвельних матерiалiв i дозволяється для використання всiх видiв будiвництва без обмежень. Щебзаводом виробляється щебiнь, який в минулому був атестований по вищiй категорiї якостi, та враховуючи попит на щебiнь, рiвень конкуренцiї досить низький. Пiдприємство видобувало також сировину для виробництва щебеню. Пiдприємство промиває висiвки, що дає змогу реалiзувати продукцiю "збагачений вiдсiв", яка також має попит на ринку. Основними постачальниками для дiєвого функцiонування пiдприємства є: ЗАТ "Ей-I-Ес" Рiвнеенерго електроенергiя ЗАТ "Украгровибухпром" послуги по бурiнню для видоб.сировини ДТГО Львiвська залiзниця послуги залiзницi по реалiзацiї щебню ФОП Рафальський Ю.А. зап.частини для дробарки ТзОВ ДПСВ "Альтера-Рiвне" електротовари ТзОВ "Бiлаз-Україна" зап.частини до автомашин ТзОВ "Агро-Союз-Хмельницький" зап.частини до автомашин ПВКФ "Кальтаiр" зап. частини до тепловоза ТзОВ "Журавлина" паливнi матерiали ТзОВ "Атлас Копко Україна" зап. частини до бурового станка ПП "Онiкс-Сервiс" зап.частини до бульдозерiв, екскаваторiв , ПП "Будстрой 2000" зап.частини до дробарок та екскаваторiв.Основними конкурентами пiдприємства є "Технобуд" "Рокитнiвський спецкар'єр". Для збiльшення збуту продукцiї пiдприємство постiйно спiвпрацює з покупцями, пропонує вигiднi умови розрахункiв за вiдвантажену продукцiю, працює над якiстю, миттєво реагує на зауваження покупцiв.
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування; надходження (грн.) вибуття (грн.)
2009 735013 не було
2010 1245137 не було
2011 1000000 не було
2012 988000 не було
2013 1301000 не було
Основнi надходження: 2009р. 716666 грн. Тепловоз ТГ-4, 2010р. 483333 грн. Дробарка ДЦУС-7 2011р. 1000000 грн. Автомобiль БiЛАЗ; 2012 рiк 297000грн. - модернiзацiя автомобiля БЄЛАЗ, 688000 грн. - полiпшення основних засобiв. Пiдприємство планує купити автосамосвал БiЛАЗ за рахунок власних коштiв. В 2013 роцi вiдбулась модернiзацiя та оновлення основних засобiв: будинок АБК - 248,0 тис.грн., автомобiль БiЛАЗ - 763,1 тис.грн., бульдозер С-100 - 53,0 тис.грн., дробарка КМДТ-2200 - 115,3тис.грн., екскаватор ЕКГ - 106,7тис.грн., трактор - 14,9тiс.грн. Вибуття активiв не вiдбувалось.
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; Правочини вiдсутнi
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення; Всi основнi засоби знаходяться на пiдприємствi в цехах. Знос ОЗ - 73,0%. Основнi засоби знаходяться у робочому станi. Проходить процес пiдтримання їх роботоздатностi. На пiдприємствi виконана реконструкцiя дробарно-сортувального заводу. Вiдремонтовано всi елементи виробничого ланцюга, щоб забезпечити випуск дрiбних фракцiй щебеню полiпшеної форми з мiнiмальною пiщанiстю. Пiдприємство промиває висiвки
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень; Основними проблемами є значний знос основних засобiв, велике податкове навантаження та вiдсутнiсть забезпечення рухомим складом залiзницi для реалiзацiї продукцiї.
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства; Штрафiв за порушення чинного законодавства в звiтному роцi не було.
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента; Дiяльнiсть пiдприємства фiнансується за рахунок власних обiгових коштiв. Пiдприємство платоспроможне, власних коштiв вистачає на покриття короткострокової кредиторської заборованостi.
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; Укладених, але не виконаних договорiв немає.
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому); Основними прiоритетами дiяльностi пiдприємства на наступнi роки є збiльшення потужностей, нарiзка горизонтiв в кар'єрi, якiсна гiрнича маса. В зв'язку з фiнансово-економiчною кризою в Українi, вiдсутнiстю коштiв у шляхо-будiвельних органiзацiй планувати рiст обсягiв виробництва неможливо.
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; Оскiльки дiяльнiсть товариства пов'язана з видобуттям копалин, на майбутнє планується дорозвiдка територiй кар'єру з метою їх подальшої розробки. Суми витрат пов'язаних з розвiдкою територiй ще не визначенi.
судові справи, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається; У звiтному перiодi товариство не виступало стороною у судових справах.
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. Iнша суттєва iнформацiя вiдсутня