ПрАТ «Томашгородський щебеневий завод»

Код за ЄДРПОУ: 01003414
Телефон: (0365) 2-63-19
e-mail: tomashcz@emitent.net.ua
Юридична адреса: 34240, Рівненська обл., Рокитнівський р-н, смт. Томашгород, вул. Поліська, 7
 

Річний звіт за 2012 рік

12. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ) "Томашгородський щебеневий завод" заснований на пiдставi наказу "Головполiссяводбуду" вiд 5 серпня 1975 року за №427 В 1991 роцi, згiдно постанови Верховної Ради України та кабiнету Мiнiстрiв України №227, був переданий Держводгоспу України. Згiдно розпорядження голови районної держадмiнiстрацiї вiд 24.09.1998р. №339 реорганiзований у ВАТ "Томашгородський щебеневий завод". У 2011 роцi на виконання Закону України "Про акцiонернi товариства" ВАТ "Томашгородський щебеневий завод" змiнило свою назву на ПАТ "Томашгородський щебеневий завод". Пiдприємство розробляє родовище "Крута Слобода", розташован в Рiвненськiй обл., Рокитнiвського р-ну в 1,5 км на пiвнiчний захiд вiд станцiї Томашгород, основний вид дiяльностi пiдприємства виготовлення щебеню таких фракцiй 5х20, 20х40, 40х70, вiдсiв. У звiтному перiодi важливих подiй у розвитку товариства (злиття, подiл тощо) не вiдбувалося.
Організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом Структура пiдприємства цехова. Основнi цехи: - гiрничий цех - займається зняттям розкривних i видобуванням гiрничої маси; - дробильно-сортувальний цех - займається дробленням гiрничої маси на щебiнь; - автотранспортний цех - проводить перевезення гiрничої маси з кар'єру в дробильно-сортувальний цех. Допомiжнi цехи: - механiчна майстерня - проводить всi види ремонту устаткування; - транспортний цех - займається навантаженням готової продукцiї в залiзничнi вагони з подальшою подальшою подачею їх тепловозом ТГМ-0320 на залiзничну станцiю Томашгород. Завод має свої пiд'їзднi автомобiльнi i залiзничнi шляхи, розвинену виробничу базу. В подальшому пiдприємство планує вийти на проектну потужнiсть пiдприємства - 650,0 тис. тонн щебеню в рiк. У звiтному перiодi змiн у органiзацiйнiй структурi емiтента у порiвняннi з попереднiй звiтним перiодом не вiдбувалося.
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій Пропозицiї щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб протягом звiтного перiоду не надходили.
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) 1. Встановити на підприємстві таку облікову політику:
1. Межа суттєвості при складанні фінансової звітності 1000 грн.
2. Тривалість нормального операційного циклу виготовлення продукції -251 день в рік.
3. Нормальна виробнича потужність 520 тис. тонн.
4. Становити такі методи обліку та принципи оцінки активів і зобов'язань підприємства:
4.1. Основні засоби, нематеріальні активи.
4.1.1. Одиницею обліку вважати окремий об'єкт основних засобів, інших необоротних матеріальних активів, нематеріальних активів.
4.1.2. Групування основних засобів та нематеріальних активів в аналітичному обліку проводити згідно з Планом рахунків активів, капіталу, зобов'язань та господарських операцій підприємства, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 30.11.1999р. № 291 (далі План рахунків).
4.1.3. У складі малоцінних необоротних активів обліковувати об'єкти вартістю не більше 1000 (одна тисяча) грн.. та очікуваним строком використання (експлуатації) більше одного року.
4.1.4. Ліквідаційну вартість об'єктів основних засобів та нематеріальних активів прийняти рівною нуля.
4.1.5. Амортизацію об'єктів основних засобів нараховувати податковим методом.
4.1.6. Амортизацію малоцінних необоротних матеріальних активів нараховувати методом списання 100% вартості в першому місяці використання об"єкта.
4.1.7. Амортизацію нематеріальних активів здійснювати податковим методом.
4.2. Запаси.
4.2.1. Одиницею запасів вважати кожне найменування.
4.2.2. Аналітичний облік руху запасів відображати:
- бухгалтерії - у відомостях обліку залишків у кількісно-сумовому виразі;
- на складах - у картках складського обліку у кількісному виразі.

4.2.3. Оцінку вибуття сировини, матеріалів, напівфабрикатів, МШПДнших виробничих запасів здійснювати методом" ФІФО, а оцінку вибуття готової продукції здійснювати за цінами продажу, обумовлених в договорах або згідно калькуляції,
4.2.4. Спецодяг, виданий під звіт працівникам, обліковувати на особових картках останніх протягом всього встановленого терміну його використання. Списання спецодягу,виданого під звіт, до закінчення встановлених термінів його використання здійснювати тільки на підставі актів про його непридатність. Акти здавати в бухгалтерію відповідно до графіка документообігу.
4.3. Заборгованість та забезпечення.
4.3.1. Резерв сумнівних боргів формувати методом застосування абсолютної суми сумнівної заборгованості.
4.3.2. Забезпечення на додаткове пенсійне забезпечення, гарантійні зобов'язання, інші майбутні витрати і платежі не провадити.
4.3.3. Затвердити систему оплати праці за штатним розкладом для інженерно-технічних працівників, службовців основного та допоміжного виробництва.
4.4. Доходи і витрати.
4.4.1. Перелік статей калькулювання виробничої собівартості продукції:
- прямі матеріальні витрати;
- прямі витрати на оплату праці;
- інші прямі витрати;
- змінні загальновиробничі та постійні розподілені загальновиробничі витрати тощо.
4.4.2. Перелік змінних загальновиробничих витрат:
- основна і додаткова заробітна плата загальновиробничого персоналу та відрахування на соціальні заходи;
- витрати на електроенергію для забезпечення технологічного процесу тощо.
4.4.3. Перелік постійних загальновиробничих витрат:
- заробітна плата та інші виплати апарату управління цехами та дільницями, а також відрахування на соціальні заходи;
- витрати на опалення, освітлення, водопостачання, утримання, охорону виробничих приміщень та інші послуги;
- амортизація основних засобів загальновиробничого призначення;
- витрати на охорону праці й техніку безпеки;
- витрати на поточний ремонт та технічне обслуговування основних засобів загальновиробничого призначення.

4.4.4. Змінні та постійні загальновиробничі витрати розподіляти на об'єкти витрат пропорційно обсягу діяльності.
4.4.5. Для перерахунку доходів, витрат і руху грошових коштів в іноземній валюті середньозважений валютний курс не використовувати.
4.4.6. Фінансовий результат діяльності підприємства на рахунку 79 "фінансові результати" визначати щомісячно.

У зв"язку із переходом на МСФЗ Товариство обрало для оцінки після визнання основних засобів модель собівартості за якою об"єкт основних засобів обліковується за його собівартістю мінус будь-яка накопичена амортизація та будь-які накопичені збитки від зменшення корисності.
Величину резерву по сумнівних боргах по дебіторській заборгованості створювати по дебіторській заборгованості за товари, роботи, послуги методом обліку по термінах оплати.
Текст аудиторського висновку АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК
щодо фінансової звітності
Публічного акціонерного товариства
"Томашгородський щебеневий завод"
м. Рівне
1.Адресат: керівництво публічного акціонерного товариства "Томашгородський щебеневий завод", акціонери.
Першим користувачем цього висновку є адресат. Подальше викриття даних положень дійсного висновку проводиться його першим користувачем. Можливим користувачем є також Національна комісія цінних паперів та фондового ринку.
2.Опис аудиторської перевірки
Ми провели нашу перевірку у відповідності з вимогами Закону України "Про аудиторську діяльність", Міжнародних стандартів контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг (далі- МСА) Міжнародної федерації бухгалтерів , прийнятих в якості Національних стандартів аудиту рішенням Аудиторської палати України №229/7 від 31 березня 2011 року, в тому числі у відповідності із МСА №700 "Формулювання думки та надання звіту щодо фінансової звітності", МСА №705 "Модифікація думки у звіті незалежного аудитора", МСА №706 "Пояснювальні параграфи та параграфи з інших питань у звіті незалежного аудитора".При складанні висновку (звіту) Аудитор дотримувався вимог рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №1360 від 29.09.2011 р. "Про затвердження Вимог до аудиторського висновку при розкритті інформації емітентами цінних паперів (крім емітентів облігацій місцевої позики)".
Аудитором були виконані процедури згідно вимог МСА №500 "Аудиторські докази", що відповідають меті отримання достатніх і прийнятних аудиторських доказів . У процесі виконання аудиторських процедур Аудитор звертав увагу на доречність інформації, що використовувалась ним як аудиторські докази.Аудиторські докази необхідні нам для обгрунтування аудиторської думки.У своїй роботі Аудитор використовував принцип вибіркової перевірки. Під час перевірки до уваги бралися тільки суттєві викривлення. Планування і проведення аудиту було спрямоване на одержання розумних підтверджень щодо відсутності у фінансовій звітності суттєвих помилок. Дослідження здійснювалось шляхом тестування доказів на обгрунтування сум та інформації, розкритих у фінансовій звітності, а також оцінки відповідності застосованих принципів обліку нормативним вимогам щодо організації бухгалтерського обліку і звітності в Україні, чинним протягом періоду перевірки. Вибір процедур залежав від судження аудитора, включаючи оцінку ризиків суттєвих викривлень фінансової звітності внаслідок шахрайства або помилки. Аудит включав також оцінку відповідності використаних облікових політик, прийнятність облікових оцінок, виконаних управлінським персоналом та загального подання фінансової звітності.
Ми провели аудит попередньої фінансової звітності публічного акціонерного товариства "Томашгородський щебеневий завод" за рік, що закінчився 31 грудня 2012 року, яка складається із звіту про прибутки ізбитки, балансу, звіту про зміни у власному капіталі, звіту про рух грошових коштів за рік, що закінчився на вказану дату, а також інформації про суттєві аспекти облікової політики та іншої пояснювальної інформації.
За звітні пероди, закінчуючи роком, що завершився 31 грудня 2011 р., Товариство готувало фінансову звітність відповідно до Національних стандартів бухгалтерського обліку. Попередня фінансова звітність за рік, що закінчився 31 грудня 2012 року, була підготовлена відповідно до МСФЗ. Керуючись МСФЗ 1, Товариство обрало першим звітним періодом рік, що закінчується 31 грудня 2013 року. З цієї дати фінансова звітність Товариства складатиметься відповідно до вимог МСФЗ, що були розроблені Радою (Комітетом) з Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку.
Попередню фінансову звітність було складено управлінським персоналом із використанням описаної у примітках до річної звітності концептуальної основи спеціального призначення, що грунтується на застосуванні вимог МСФЗ, як того вимагає МСФЗ 1 "Перше застосування МСФЗ"
3. Відповідальність управлінського персоналу
Управлінський персонал несе відповідальність за підготовку та достовірне представлення цих фінансових звітів у відповідності до концептуальної основи фінансової звітності. Концептуальною основою фінансової звітності є Положення (стандарти) бухгалтерського обліку в Україні , інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні, внутрішні положення Товариства. Відповідальність управлінського персоналу охоплює: розробку, впровадження та використання внутрішнього контролю стосовно підготовки та достовірного представлення фінансових звітів , які не містять суттєвих викривлень внаслідок шахрайства або помилки; вибір та застосування відповідної облікової політики , а також облікових оцінок, які відповідають обставинам.
4. Відповідальність аудитора
Нашою відповідальністю є надання висновку щодо цих фінансових звітів на основі результатів нашої аудиторської перевірки. Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг вимагають від нас дотримання етичних вимог, а також планування й використання аудиторської перевірки для отримання достатньої впевненості, що фінансові звіти не містять суттєвих викривлень.
Аудитор здійснював перевірку відповідно до припущень, що:
- Замовник має право і повноваження по наданню інформації і документів для перевірки;
- Інформація, надана для перевірки достовірна і повна.
5. Підстава для висловлення умовно-позитивної думки
Аудитор не приймав участi в спостереженнi за iнвентаризацiєю наявних активiв та зобов'язань. На пiдприємствi цю процедуру виконувала iнвентаризацiйна комiсiя, якiй аудитором висловлено довiру, згiдно вимог МСА. Обмеження щодо неучастi в iнвентаризацiї мають незначний вплив на фiнансову звiтнiсть та стан справ в цiлому.
вказано в балансі. Аудитор також не може підтвердити вхідні залишки, оскільки аудит за попередній період проводив інший аудитор.
6. Думка аудитора
На нашу думку, за винятком впливу питань, про які йдеться в параграфі "Підстава для висловлення умовно-позитивної думки", попередня фінансова звітність складена в усіх суттєвих аспектах відповідно до концектуальної основи спеціального призначення , включаючи припущенняуправлінського персоналу щодо стандартів та тлумачень, що , як очікується, будуть чинними , та облікових політик, що, як очікується , будуть прийняті на дату, коли управлінський персонал підготує перший повний пакет фінансової звітності згідно з МСФЗ станом на 31.12.2013 року.
Пояснювальний параграф
Ми звертаємо увагу на примітки до річної фінансової звітності , яка пояснює ймовірність внесення коригування у вхідні залишки балансу на 01.01.2012 р. та попередню фінансову звітність за 2012 рік під час складання балансу першого повного пакету фінансової звітності за МСФЗ станом на 31.12.2013 р.Також звертаємо увагу на те, що тільки повний пакет фінансової звітності за МСФЗ може забезпечити достовірне відображення фінансового стану Товариства. Наша думка не модифікована щодо цього питання.
Попередню фінансову звітність було складено в процесі зміни концептуальної основи з ПСБО на МСФЗ. Таким чином, попередня фінансова звітність може бути не прийнятною для інших цілей.
7. Допоміжна інформація
В цьому розділі аудиторського висновку висвітлено думку аудитора стосовно розкриття інформації відповідно до Вимог до аудиторського висновку при розкритті інформації емітентами цінних паперів (крім емітентів облігацій місцевої позики), затвердженого Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1360 від 29.09.2011р. та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 листопада 2011р. за № 1358/20096.
7.1. Основні відомості про емітента :
Повна назва : Публічне акціонерне товариство "Томашгородський щебеневий завод"
Скорочена назва: ПАТ "Томашгородський щебеневий завод"
Місцезнаходження : 34240, Рівненська обл., Рокитнівський р-н, смт Томашгород, вул Поліська 7 .
Свідоцтво про державну реєстрацію серія АОО № 232561, номер запису в Єдиному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 16031050008000127, дата реєстрації 24.09.1998 р.
Код ЄДРПОУ 01003414
Основні види діяльності :
- добування декоративного та будівельного каменю, вапняку, гіпсу, крейди та глинистого сланцю,
- роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами,
- роздрібна торгівля пальним,
- добування піску, гравію, глин і каоліну.
7.2.Важливі аспекти облікової політики
Товариство здійснює ведення бухгалтерського обліку відповідно до принципів і методів, передбачених Положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку.
Для забезпечення ведення бухгалтерського обліку використовується використовується автоматизована облікова програма "1С Бухгалтерія".
Організація й методологія бухгалтерського обліку фінансово-господарської діяльності здійснювалась відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" № 996-ХІV від 16.07.1999 року, затверджених національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку та інших нормативних документів із питань організації бухгалтерського обліку.
Первинні документи з обліку фінансово-господарської діяльності складаються на типових формах, затверджених Міністерством статистики України.
Методологія ведення бухгалтерського обліку забезпечує безперервність відображення операцій і достовірно відображає оцінку активів, зобов'язань, капіталу в бухгалтерському обліку. Товариство також забезпечує незмінність правил, якими варто керуватися при виміру, оцінці й реєстрації господарських операцій, визначених в Наказі про облікову політику Товариства.
Згідно Наказу про облікову політику встановлено межу суттєвості для статей фінансової звітності - 1000,00 грн.
Нормальна виробнича потужність 520 тис. тонн.
Згідно Наказу про облікову політику визнаються основними засобами матеріальні активи, очікуваний строк використання яких більше одного року та вартістю більше 1000 грн. Амортизація основних засобів нараховується із застосуванням прямолінійного методу.
Амортизація малоцінних необоротних матеріальних активів в бухгалтерському обліку нараховується при передачі в експлуатацію в розмірі 100 відсотків його вартості, яка амортизується.
При нарахуванні амортизації нематеріальних активів застосовується прямолінійний метод.
Одиницею бухгалтерського обліку запасів є їхнє найменування.
Оцінку вибуття запасів здійснювати методои ФІФО, а оцінку вибуття готової продукції здійснювати за цінами продажу, обумовлених в договорах або згідно калькуляції.
Перелік статей калькулювання виробничої собівартості продукції:
- прямі матеріальні витрати,
- прямі витрати на оплату праці,
- інші прямі витрати.
- змінні загальновиробничі та постійні розподілені загальновиробничі витрати.
Змінні та постійні загальновиробничі витрати розподіляти на об"єкти пропорційно обсягу діяльності.
У зв"язку із переходом на МСФЗ Товариство обрало для оцінки після визнання основних засобів модель собівартості за якою об"єкт основних засобів обліковується за його собівартістю мінус будь-яка накопичена амортизація та будь-які накопичені збитки від зменшення корисності.
Величину резерву по сумнівних боргах по дебіторській заборгованості створювати по дебіторській заборгованості за товари, роботи, послуги методом обліку по термінах оплати.
Фінансова та податкова звітність складається своєчасно та подається до відповідних органів у встановлені законодавством терміни.
7.3.Відповідність чистих активів
Показник вартості чистих активів є основою балансової оцінки Товариства як цілісного майнового комплексу. Вартість чистих активів обчислюють як різницю між сумою всіх активів Товариства за балансовою вартістю та сумою використовуваного Товариством позикового капіталу. Чисті активи це сукупність майнових цінностей (активів) Товариства, сформованих за рахунок власного капіталу. Вартість чистих активів Товариства на 31 грудня 2011 року становить 13609,00 тис. грн. , вартість чистих активів станом на 31 грудня 2012 року складає 12845,00 тис. грн. Аналіз даного показника станом на 31 грудня 2012 року показує, що вартість чистих активів Товариства є більшою розміру статутного капіталу та відповідає вимогам ст. 155 ЦКУ.
7.4.. Інша інформація в документах, що містять перевірену аудитором фінансову звітність
Пiд час виконання завдання Аудитор здiйснив аудиторськi процедури щодо виявлення наявностi суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом у вiдповiдностi з МСА 720 "Вiдповiдальнiсть аудитора щодо iншої iнформацiї в документах, що мiстять перевiрену аудитором фiнансову звiтнiсть". В результатi проведення аудиторських процедур Аудитор не отримав аудиторськi докази того, що фiнансова звiтнiсть була суттєво викривлена у зв'язку з iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв та подається до Комiсiї разом з фiнансовою звiтнiстю.
7.5. Виконання значних правочинів
Відповідно до вимог п. 1 ст. 70 Закону України "Про акціонерні товариства" передбачено, що рішення про вчинення правочинів, ринкова вартість майна або послуг, що є його предметом, становить від 10 до 25 відсотків вартості активів за даними останньої річної фінансової звітності приймається Наглядовою радою.
В ході аудиту встановлено, що Товариством значні правочини протягом 2012 року, і затверджувались Наглядовою радою.
7.6. Стан корпоративного управління
. Метою виконання аудиторських процедур щодо стану корпоративного управлiння, у тому числi внутрiшнього аудиту вiдповiдно до Закону України "Про акцiонернi товариства" вiд 17.09.2008 № 514-VI було отримання доказiв, якi дозволяють сформувати судження щодо вiдповiдностi системи корпоративного управлiння Емiтента вимогам Закону України "Про акцiонернi товариства" та вимогам Статуту.
Протягом звiтного року в акцiонерному товариствi функцiонували наступнi органи корпоративного управлiння: - Загальнi збори акцiонерiв - вищий орган, - Наглядова рада - наглядовий орган, - директор - виконавчий орган, - Ревiзiйна комiсiя - контролюючий орган. Кiлькiсний склад сформованих органiв корпоративного управлiння вiдповiдає вимогам Статуту та рішення Загальних зборів акціонерів..
Кiлькiсний склад сформованих органiв корпоративного управлiння вiдповiдає вимогам Статуту та вимогам, встановленим рiшенням загальних зборiв акцiонерiв . Функцiонування органiв корпоративного управлiння регламентується Статутом Емiтента, якi затвердженi рiшенням загальних зборiв акцiонерiв протокол вiд 04.03.2011 р.. Щорiчнi загальнi збори акцiонерiв проводились в термiн, визначений Законом України "Про акцiонернi товариства" вiд 17.09.2008р. №514-VI - до 30 квiтня. . В Статутi Емiтента не передбачено запровадження посади внутрiшнього аудитора та корпоративнтго секретаря.
Аудитор, розглянувши стан внутрiшнього контролю Емiтента, вважає за необхiдне зазначити наступне: - система внутрiшнього контролю спрямована на упередження, виявлення i виправлення суттєвих помилок, забеспечення захисту i збереження активiв,повноти i точностi облiкової документацiї та включає адмiнiстративний та бухгалтерський контроль; - адмiнiстративний контроль пердбачає розподiл повноважень мiж працiвниками Емiтента таким чином, щоб жоден працiвник не мав змоги зосередити у своїх руках усi необхiднi для повної операцiї повноваження; - бухгалтерський контроль забезпечує збереження активiв. Емiтента,достовiрнiсть звiтностi та включає попереднiй, первинний(поточний) i подальший контроль; - керiвництво в повнiй мiрi розумiє перспективу розвитку внутрiшнього аудиту та його значимiсть i важливiсть, можна зробити висновок,що система корпоративного управлiння створена.Система внутрiшнього контролю Емiтента за винятком наявностi внутрiшнього аудитора створена та дiє.
7.7. Оцінка аудитором ризиків суттєвого викривлення фінансової звітності внаслідок шахрайства
Основна відповідальність за запобігання та виявлення шахрайства покладається на найвищий управлінський та управлінський персонал Товариства.
Ця відповідальність включає розробку та впровадження контролю, що стосується мети Товариства щодо підготовки фінансових звітів, які справедливо й достовірно відображають фінансовий стан згідно з прийнятою концептуальною основою фінансової звітності, та управління ризиками, що можуть викликати суттєві викривлення у фінансових звітах.
У відповідності до Концептуальної основи завдань з надання впевненості аудитор отримав достатню впевненість, що фінансові звіти в цілому не містять суттєвих викривлень внаслідок шахрайства або помилок. При отриманні достатньої впевненості аудитор діяв під час проведення аудиторської перевірки у відповідності до принципу професійного скептицизму, розглянув можливість уникнення управлінським персоналом заходів контролю та визнає той факт, що аудиторські процедури, які є ефективними для виявлення помилок, можуть бути неефективними в контексті ідентифікованого ризику суттєвого викривлення внаслідок шахрайства.
Аудитором були подані запити до управлінського персоналу та інших працівників суб"єкта господарювання, які на думку аудитора, можуть мати інформацію, яка , ймовірно, може допомогти при ідентифікації ризиків суттєвого викривлення внаслідок шахрайства або помилки.Аудитор отримав розуміння зовнішніх чинників діяльності суб"єкта господарювання, счтруктуру його власності та корпоративного управління, структуру та спосіб фінансування, облікову політику, цілі та стратегії і пов"язані з ним бізнес-ризики, оцінки та огляди фінансових результатів. Аудитор не отримав доказів обставин, які можуть свідчити про можливість того,що фінансова звітність містить суттєве викривлення внаслідок шахрайства.
8. Основні відомості про аудитора
Повне найменування: Товариство з обмеженою відповідальністю аудиторська фірма
" Альянс аудиторів"
Код ЄДРПОУ: 37446839
Свідоцтво про внесення в Реєстр аудиторських фірм та аудиторів, які одноособово надають аудиторські послуги № 4421 видане 27.01.2011 р. Аудиторською Палатою України.
Місцезнаходження: 33027 , м. Рівне вул. Київська 12 ,т. 26-39-61
Договір №17 від 12 березня 2013 року.
Початок аудиторської перевірки - 12 .03.2013 р., закінчення - 25.03.2013р.
Генеральний директор
ТзОВ АФ "Альянс аудиторів" Шамаєва Н.А.
(сертифікат аудитора серія А № 003936,
виданий АПУ 24.09.1999р.)
Аудитор, який здійснював перевірку Себень О.І.
(сертифікат аудитора серія А№002569)
Дата аудиторського висновку: 25 березня 2013 року.
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання ПАТ "Томашгородський щебеневий завод" спецiалiзується на виробництвi фракцiйного щебеню. Сировиною для виробництва щебеню є розвiданi запаси гранiтiв та гранодiоритiв дрiбних та середньозернистих, сiрих та розовато-сiрих. Плоза кар'єру складає 36,2 га. Запаси корисних копалин станом на 31.12.2012 року - 113051 тис. метрiв кубiчних. Запаси добуваються вiдкритим способом - шляхом розкривання запасiв, бурiнням свердловин, проведенням вибухових робiт, екскавацiєю породи в автотранспорт i подачею її на переробку та сортування. Розкривнi роботи розробляються екскаватором Е-2503, екскаватором VOLVO Е460 i бульдозером Т-130. Вибуховi роботи виконуються пiдрядником "Украгровибухпром", ним же проводиться руйнування негабариту вибуховим способом. Добута в кар"єрi гiрнича маса нагружається екскаватором ЕКГ-5 в автосамосвалами БеЛАЗ та доставляється в приймальний бункер ДСЦ. За звiтний рiк щебзаводом було видобуто 522440 тонн гiрничої маси та вироблено щебеню фракцiйного 392,7 тис. т. Реалiзовано 17932 тис. т. Реалiзацiя продукцiї в основному проводилась в межах України, Бiлорусi та Литви. Основними ринками збуту є ПрАТ "Луцькавтодор", ТзОВ "Полiсся гранресурс", залiзобетоннi заводи, ПМК, дорожнi органiзацiї. Пiдприємство належить до галузi виробництва будiвельних матерiалiв. Згiдно Сертифiкату якостi сумарна активнiсть природних радiонуклiдiв складає 184,0 за кг, що вiдповiдає вимогам 1 класу будiвельних матерiалiв i дозволяється для використання всiх видiв будiвництва без обмежень. Щебзаводом виробляється щебiнь, який в минулому був атестований по вищiй категорiї якостi, та враховуючи попит на щебiнь, рiвень конкуренцiї досить низький. Пiдприємство видобувало також сировину для виробництва щебеню. Пiдприємство промиває висiвки, що дає змогу реалiзувати продукцiю "збагачений вiдсiв", яка також має попит на ринку. Основними постачальниками для дiєвого функцiонування пiдприємства є: ЗАТ "Ей-I-Ес" Рiвнеенерго електроенергiя ЗАТ "Украгровибухпром" послуги по бурiнню для видоб.сировини ДТГО Львiвська залiзниця послуги залiзницi по реалiзацiї щебню ФОП Рафальський Ю.А. зап.частини для дробарки ТзОВ ДПСВ "Альтера-Рiвне" електротовари ТзОВ "Бiлаз-Україна" зап.частини до автомашин ТзОВ "Агро-Союз-Хмельницький" зап.частини до автомашин ПВКФ "Кальтаiр" зап. частини до тепловоза ТзОВ "Журавлина" паливнi матерiали ТзОВ "Атлас Копко Україна" зап. частини до бурового станка ПП "Онiкс-Сервiс" зап.частини до бульдозерiв, екскаваторiв , ПП "Будстрой 2000" зап.частини до дробарок та екскаваторів.Основними конкурентами пiдприємства є "Технобуд" "Рокитнiвський спецкар'єр", пiдприємство "Олан". Для збiльшення збуту продукцiї пiдприємство постiйно спiвпрацює з покупцями, пропонує вигiднi умови розрахункiв за вiдвантажену продукцiю, працює над якiстю, миттєво реагує на зауваження покупцiв.
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з її господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування надходження (грн.) вибуття (грн.)
2008 605977 не було
2009 735013 не було
2010 1245137 не було
2011 1000000 не було
2012 988000 не було
Основнi надходження: 2008р. 1773750 грн. Екскаватор колiсний "Volvo" 2009р. 716666 грн. Тепловоз ТГ-4, 2010р. 483333 грн. Дробарка ДЦУС-7 2011р. 1000000 грн. Автомобiль БiЛАЗ; 2012 рік 297000грн. - модернізація автомобіля БЄЛАЗ, 688000 грн. - поліпшення основних засобів. Пiдприємство планує купити автосамосвал БiЛАЗ за рахунок власних коштiв. Вибуття активів не відбувалось.
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, інформацію щодо планів капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення Всi основнi засоби знаходяться на пiдприємствi в цехах. Знос ОЗ - 69,9%. Основнi засоби знаходяться у робочому станi. Проходить процес пiдтримання їх роботоздатностi. На пiдприємствi виконана реконструкцiя дробарно-сортувального заводу. Вiдремонтовано всi елементи виробничого ланцюга, щоб забезпечити випуск дрiбних фракцiй щебеню полiпшеної форми з мiнiмальною пiщанiстю. Пiдприємство промиває висiвки
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень Основними проблемами є значний знос основних засобiв, велике податкове навантаження та вiдсутнiсть забезпечення рухомим складом залiзницi для реалiзацiї продукцiї.
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства Штрафи за порушення чинного законодавства в звiтному перiодi сплаченi на суму 13,6 тис. грн.
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента Дiяльнiсть пiдприємства фiнансується за рахунок власних обiгових коштiв. Пiдприємство платоспроможне, власних коштiв вистачає на покриття короткострокової кредиторської заборованостi.
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів Укладених, але не виконаних договорiв немає.
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) Основними прiоритетами дiяльностi пiдприємства на наступнi роки є збiльшення потужностей, нарiзка горизонтiв в кар'єрi, якiсна гiрнича маса. В зв'язку з фiнансово-економiчною кризою в Українi, вiдсутнiстю коштiв у шляхо-будiвельних органiзацiй планувати рiст обсягiв виробництва неможливо.
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік Оскiльки дiяльнiсть товариства пов'язана з видобуттям копалин, на майбутнє планується дорозвiдка територiй кар'єру з метою їх подальшої розробки. Суми витрат пов'язаних з ровiдкою територiй ще не визначенi.
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається У звiтному перiодi товариство не виступало стороною у судових справах.
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі Iнша суттєва iнформацiя вiдсутня